Dzielnicowy bliżej nas

W ostatnim wykładzie mijającego roku akademickiego – 25 maja wzięli udział funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Elblągu i Komisariatu Policji w Pasłęku – zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu  podinsp. Tomasz Piaskowski, Komendant Komisariatu Policji w Pasłęku – podinsp. Mirosław Suchodolski, z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku –podkom. Robert Papierowski, Kierownik Rewiru Dzielnicowych – aspirant sztabowy Mirosław Witczak, st.asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego w Elblągu oraz dzielnicowi: asp. sztab. Zbigniew Brzozowski, asp. sztab. Piotr Pawlikowski, asp. Jacek Wyderski, mł. asp. Bartosz Dutkiewicz oraz sierż. szt. Karol Paluch. Urząd MiG reprezentował Patryk Kwieciński. W spotkaniu wzięła także udział dyr. ZS – Katarzyna Panimasz.

Spotkanie prowadził Mirosław Witczak , który mówił o zagrożeniach, jakie mogą czyhać na seniorów ze strony oszustów działających metodą„na wnuczka”, oraz bezpieczeństwie w posługiwaniu się kartami kredytowymi i sposobami ich zabezpieczeń.

St. sp. Wiktor Kaczmarek zapoznał słuchaczy z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak z niej korzystać i jak zgłosić zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. W trakcie spotkania słuchacze mieli okazję zapoznać się z rewirami objętymi opieką poszczególnych dzielnicowych oraz poznać kilku z nich.

Po wykładzie słuchacze zadawali pytania stróżom prawa, wywiązała się także dyskusja w trakcie której uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami i przeżyciami.

H.M.

Zdjęcia ze spotkania w galerii