Ale Meksyk we wspomnieniach T. Rozenbajgiera i J. Seroki

25 kwietnia nasza koleżanka Jadzia Seroka – była nauczycielka Zespołu Szkół i Tomasz Rozenbajgier uczący obecnie w Zespole Szkól podzielili się ze słuchaczami swoimi wrażeniami z wyprawy do Meksyku. Oboje skorzystali ze sprawdzonego biura podróży RAINBOW, ale wycieczka Pana Tomka była krótsza ze względu na ograniczony urlop podczas zimowej przerwy szkolnej.

Spośród wszystkich krajów Ameryki Środkowej Meksyk jest największy i zdecydowanie najbardziej różnorodny. Zajmuje powierzchnię prawie 2 mln km², co daje mu pod tym względem 14. miejsce na świecie Są tu 3 strefy czasowe i kilka różnych stref klimatycznych.  Mimo wszystko przyjmuje się, że najlepszy czas na odwiedzenie państwa tequili, sombrero i tortilli to okres między listopadem (końcówką października), a kwietniem. Od sierpnia do połowy października Meksyk dość często nawiedzają huragany, trzęsienia ziemi i inne kataklizmy.

O historii tego kraju, jego zabytkach oraz przyrodzie opowiadał bardzo ciekawie Pan Tomek, natomiast Jadwiga dodawała informacje ze swojej, dłuższej wycieczki, podczas której widziała większą część kraju. Podczas półtoragodzinnych wspomnień meksykańskich obejrzeliśmy masę bardzo ciekawych zdjęć obydwojga podróżników.