Wykład 23.05.2024r.

W dniu 23.05.2024r. wysłuchaliśmy wykładu Pani Ewy Mendelewskiej – pt. „Leczenie , zapobieganie chorobom, budowanie odporności „- w oparciu

o wyjątkowe metody, diagnozy i leczenia wg. holistycznej medycyny chińskiej.

Medycyna chińska dąży do przywrócenia równowagi ciała i umysłu, co ma prowadzić do poprawy ogólnego stanu zdrowia, a nie skupia się na leczeniu objawów.

Według medycyny chińskiej, zdrowie to stan harmonii i równowagi między ciałem, umysłem i otoczeniem. Wszystkie aspekty życia człowieka – emocje, myśli, styl życia, dieta, relacje z innymi – wpływają na stan zdrowia. Medycyna chińska dąży do osiągnięcia i utrzymania równowagi między tymi elementami, co jest kluczowe dla zdrowia i dobrostanu.

W medycynie chińskiej dieta opiera się na zasadach Pięciu Smaków (słodki, kwaśny, gorzki, słony, ostry) oraz Pięciu Elementów. Każdy smak i element ma swoje specyficzne właściwości, które wpływają na różne aspekty zdrowia. Ważne jest, aby dostosować dietę do indywidualnych potrzeb, temperatury ciała, pory roku oraz stanu zdrowia.

Dobry sen i relaks są niezbędne dla utrzymania równowagi energetycznej i zdrowia organizmu. Medycyna chińska zaleca dostosowanie ilości snu do indywidualnych potrzeb, pory roku oraz innych czynników wpływających na zdrowie. Ważne jest również stosowanie praktyk relaksacyjnych, takich jak medytacja, aby pomóc w redukcji stresu i wspomóc ogólną równowagę.

W medycynie chińskiej zdrowie związane jest nie tylko z równowagą energetyczną, ale również z odpowiednią dietą i stylem życia. Ważne jest, aby dostosować dietę do indywidualnych potrzeb organizmu oraz pory roku. Również aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu i relaksu mają kluczowe znaczenie dla utrzymania równowagi i zdrowia.

Bardzo ciekawy wykład, dużo nowych wiadomości. Na zakończenie Pani Prezes podziękowała Pani Ewie, zapraszając na następny wykład, w niedalekiej przyszłości.