Wycieczka do Olsztyna

Wyjazd do teatru do Olsztyna

W ramach projektu jako Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Pasłęk,

w dniu 15 czerwca 2019r. wyjechaliśmy do Olsztyna do Teatru im. S. Jaracza na sztukę – farsę Raya Cooneya- „Wszystko w rodzinie”.

Rzecz dzieje się w szpitalu. Doktor Mortimor, który ma szanse na awans przygotowuje się do bardzo ważnego dla niego i szpitala wykładu na zjazd neurologów. Nie jest to wcale proste bo jak to w szpitalu ciągle ktoś mu przeszkadza.

A to pacjenci, a to żona, a to wywierający presję szef. Sprawa komplikuje się gdy w szpitalu pojawia się była pielęgniarka, oznajmiając, że w szpitalu jest jej syn – nieślubne dziecko nieszczęsnego doktora Mortimora. Żeby to wszystko ogarnąć i wystąpić na kongresie biedny doktor zaczyna kłamać. Cała ta sytuacja doprowadza do zabawnych zdarzeń, i nieoczekiwanego końca intryg.

Wybuchy śmiechu powtarzały się co chwila, a aktorzy otrzymywali gromkie brawa, bo grali po mistrzowsku. Na koniec oczywiście owacja na stojąco.

Ponadto uczestnicy wyjazdu w ramach wkładu własnego zwiedzili zakątki starego miasta, piękny park z przystanią kajakową na rzece Łynie, Muzeum Archidiecezji Warmińskiej, wystawę „W służbie niepodległości”w Muzeum Warmii i Mazur.