Wycieczka do Łodzi – program

Wyjazd na wycieczkę do Łodzi w piątek 13 września o godzinie 7.00 z przystanku PKS przy ulicy Ogrodowej. Przyjazd do Łodzi około godziny 14.00 i zakwaterowanie, obiadokolacja w Barze NaTuwima o godzinie 16.00. Po obiedie przejazd do teatru, odbiór i rozdanie biletów. O godzinie 19.00 spektakl „Szalone nożyczki”.

Sobota 14 września – śniadanie o godz. 8.30 w hotelu. Zwiedzanie Łodzi w godzinach 10.00 – 15.00 (cmentarz żydowski- jeden z największych tego typu obiektów w Europie, dawnie getto żydowskie i rejon Starego Miasta z wizytą w Parku Ocalałych, pieszy spacer po ulicy Piotrkowskiej, przejazd w rejon Kompleksu Rozrywkowo-Handlowego, Muzeum Fabryki Manufaktura i spacer po zrewitalizowanych obiektach, zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu I. Poznańskiego. Obiadokolacja o godz. 16.00 w barze „Pyzunia”, po obiedzie czas wolny do godz. 19.00, a później niespodzianka.

Niedziela 15 września – śniadanie o godz. 8.30. Po śniadaniu wykwaterowanie i ciąg dalszy zwiedzania miasta w godz. 10.00-15.00. Zwiedzamy Księży Młyn, Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Telewizyjną, Palmiarnię, Centralne Muzeum Włókiennictwa, przejazd ulicami Tymienieckiego i Piotrkowską – zabytkowe kamienice i inne obiekty, Cmentaarz Stary – najstarsza łódzka nekropolia, miejsce spoczynku sławnych łodzian (cenne nagrobki i grobowce). Obiad o godz. 16.00 w barze „Pyzunia”, po obiedzie powrót do Pasłęka.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.         

Życzymy miłych wrażeń z pobytu w Łodzi  oraz słonecznej pogody.

Organizatorzy