Wycieczka do Łodzi

W dniach 13-15.09.2019 roku grupa słuchaczy PUTW i przyjaciół uczestniczyła w wycieczce do Łodzi – miasta, które od pewnego czasu przeżywa swój renesans. Wyjazd turystyczno – poznawczy połączony był z wyjściem do teatru na spektakl „ Szalone nożyczki”- spektakl o tyle inny, że widzowie czynnie uczestniczą w spektaklu i poniekąd decydują o jego zakończeniu. Po spektaklu uczestnicy wycieczki i aktorzy grający w spektaklu pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

W programie zwiedzania znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Telewizyjna – pierwsza w powojennym polskim kinie. Palmiarnia skupisko roślin zwrotnikowych, najnowocześniejszy obiekt w Polsce. Cmentarz Stary- miejsce spoczynku sławnych ludzi. Spacer ulicą Piotrowską – z aleją gwiazd i rzeźbami przedstawiającymi sławnych łodzian. Centralne Muzeum Włókiennictwa – jedyne w Polsce. Cmentarz Żydowski – z niespotykanymi monumentalnymi grobowcami bogatych łódzkich fabrykantów. Kompleks Rozrywkowo- Handlowy Manufaktura – bardzo nowocześnie odrestaurowane obiekty fabryczne.

Wyjazd był bardzo udany, pogoda dopisała, a wspomnienia pozostaną na długo dzięki koledze Tadeuszowi , który robił piękne zdjęcia i udostępnił je nam, a my udostępniamy je w galerii.

Dziękujemy też bardzo koleżankom Jadzi i Halince za zaangażowanie w przygotowanie tej bardzo udanej wycieczki.

Zadanie współfinansowane ze środków uzyskanych w ramach realizacji Zadania  Publicznego zleconego przez Burmistrza Pasłęka.