Podczas 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 10 stycznia już o godzinie 8 rano na ulicach Pasłęka pojawili się wolontariusze z puszkami, zbierający datki na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku do akcji przyłączył się Pasłęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nasze koleżanki wspólnie z młodzieżą pasłęckiego gimnazjum kwestowały na rzecz WOŚP do godziny 15. Efektem ich pracy oraz całej grupy osób zaangażowanych w akcję było zebranie ponad 19 500 zł. Pieniądze zebrano nie tylko podczas kwesty ulicznej w Pasłęku i okolicznych miejscowościach, ale także na aukcji przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów oraz sprzedaży słodkich wypieków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku. Sztab Orkiestry mieścił się w Zespole Szkół, a głównym koordynatorem i organizatorem był pan Tomasz Rozenbajgier.






