O budżecie miasta i gminy Pasłęk

Na kolejnym wykładzie PUTW, 11 lutego b.r. burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski zapoznał słuchaczy z budżetem miasta i gminy, który w 2016 roku zakłada dochody w wysokości 56.129.127 zł i wydatki rzędu 64.127.776,60 zł. Większość środków przeznaczona jest na oświatę – 19.295.214 zł oraz pomoc społeczną – 13.974.742 zł. W tych dwóch przypadkach większa część środków pochodzi z subwencji państwowej. Z budżetu gminy przeznaczone zostanie 6 milionów zł do oświaty, a do pomocy społecznej ponad 2,5 miliona zł.  Wydatki inwestycyjne w 2016 roku kształtują się na poziomie 11.450.922 zł. W budżecie przewidziano m.in. kolejny etap budowy stołówki przy SP nr2, I etap remontu murów obronnych przy ul. Firleja z parkingiem, przebudowę placu Grunwaldzkiego oraz uzbrojenie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Kopernika. W bieżącym roku ze środków, pochodzących z budżetu obywatelskiego realizowane będą również inwestycje takie jak: budowa sieci wodociągowej ROD „Konwalia” i „Promyk, przebudowa ul. Polnej (wewnętrznej) oraz budowa boiska przy szkole w Zielonce Pasłęckiej.

Wykład spotkał się z zainteresowaniem słuchaczy, którzy zadawali burmistrzowi wiele pytań dotyczących m.in. realizacji inwestycji na terenie miasta i gminy.

Zdjęcia z wykładu w galerii.