Wigilia PUTW 2015

Zgodnie z coroczną tradycją, we czwartek 17 grudnia w „Barze pod Bramą” odbyło się spotkanie opłatkowe PUTW, w którym uczestniczyli również zaproszeni goście: Burmistrz Pasłęka – Wiesław Śniecikowski, Naczelnik Wydziału Organizacji Starostwa Powiatowego – Pani Agnieszka Chrzanowska oraz ksiądz prałat Roman Żendarski z parafii bł. Jerzego Matulewicza. Z niewyjaśnionych przyczyn w spotkaniu nie uczestniczył ksiądz Jan Paszulewicz – opiekun duchowy PUTW.

Prezes Helena Mendelewska przywitała zaproszonych gości i złożyła wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Po odczytaniu słów Ewangelii, podzielono się opłatkiem, a koleżanki z koła miłośników poezji przedstawiły montaż poetycki związany ze świętami Bożego Narodzenia. Zespól wokalny „Perełki” rozpoczął wspólne śpiewanie kolęd, a rozmowy przy suto zastawionym stole były okazją do wspomnień i radości ze wspólnego spotkania. Miłym akcentem było odśpiewanie kolędy przy palących się zimnych ogniach, które wcześniej otrzymali wszyscy uczestnicy. Były tez prezenty od Zarządu oraz koleżanki Ireny Łukaszuk, która podarowała każdemu słuchaczowi PUTW ręcznie wykonaną piękną bombkę.

Spotkanie, które przebiegało w rodzinnej atmosferze było okazją do radosnego świętowania okresu Bożego Narodzenia.

Helena Mendelewska

Zdjęcia w galerii >>>