Senioriada 2023

W dniu 14 września 2023 roku grupa aktywnych seniorów spotkała się na boisku szkolnym Zespołu Szkół w Pasłęku, aby wspólnie poćwiczyć i miło spędzić czas na

I SENIORIADZIE PUTW.

Ze śpiewem i wspaniałych nastrojach rozpoczęliśmy od wspólnego przemarszu po bieżni boiska. Następnie Pani prezes Helena Mendelewska przywitała wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie Panią Dyrektor Elżbietę Wasiuk. Obecni byli również Pan Mariusz Ficak i Pan Stefan Wasiuk jako sędziowie dyscyplin sportowych, Pan Adam Ludwiczak – prowadzący wykład i Pan Janusz Rogulski – ratownik medyczny.

Hania Olszak przedstawiła konkurencje i liderów. Każdy z obecnych mógł się zapisać do ćwiczeń w których czuł się silny.

Pan Adam Ludwiczak przedstawił nam wykład „Dobre zdrowe życie w dojrzałym wieku” – wykład był bardzo ciekawy i interaktywny.

Po wykładzie rozpoczęły się sportowe zmagania w biegu przez przeszkody, rzucaniu piłeczką tenisową do pudełka, marsz z kubeczkami z wodą, strzały piłką nożną do bramki, skakanie na skakance, odbijanie piłeczek na paletkach, rzuty do tarczy. Uczestnicy bardzo poważnie traktowali swoje wyzwania, a obecni z poświęceniem i dużym zaangażowaniem kibicowali.

Po ukończeniu wszystkich konkurencji komisja liczyła punkty, a zawodnicy i kibice zostali poczęstowani pysznymi kanapkami. Każdy z obecnych otrzymał również czekoladę i niespodziankę w postaci worka sportowego w którym znalazł się notesik i breloczek z naszym logo.

Pani Prezes Helena Mendelewska uroczyście wręczyła statuetki , medale i dyplomy tym którzy zajęli I ,II i III miejsce w poszczególnych konkurencjach.

Bieg z przeszkodami: I miejsce – Teresa Kulesza , II – Grażyna Jundziłł, III – Jola Lisowaska

Rzucanie piłeczką tenisową do pudełka: I – Helena Michalkiewicz, II – Maria Budryk, III -Teresa Błachnio

Marsz z kubeczkami z wodą: I – Grażyna Jundziłł, II – Anna Majecka, III – Ela Buska

Odbijanie piłeczek na paletkach: I – Irena Kaśkiewicz, II – Ela Buska, III – Jola Bartoszewicz

Strzały piłką nożną do bramki: I – Grażyna Jundziłł, II – Irena Kaśkiewicz, III – Jola Bartoszewicz

Skoki na skakance : I – Teresa Maciejeswka, II – Jola Lisowska, III- Ela Buska

Rzuty do tarczy – I – Ela Buska, II – Jola Bartoszewicz, III Irena Łukaszuk

Na zakończenie Pani Prezes złożyła gratulacje pozostałym uczestnikom i dziękując za chęć przybycia i wspólnej zabawy.

Do zobaczenia za rok na II Senioriadzie PUTW.

Zadanie współfinansowane pzrez Starostwo Powiatowe w Elblągu.

Organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców powiatu elbląskiego – Ze sportem za pan brat – SENIORIADA ”