Seniorzy…….. wykład 09.01.2020

Czwartkowy wykład w dniu 09.01.2020r. poprowadziła prorektor PWSZ w Elblągu Pani Irena Sorokosz. Temat wykładu to „Senior – czyli słów kilka o etapie zwanym jesienią życia”. Jak zwykle pięknie przedstawiony temat. Pani I. Sorokosz nie omawia tematu, ale go maluje ,okraszając anegdotami, cytatami. np. „ Starzy – to dzieci, które za szybko dorosły” Ten wykład był nam szczególnie bliski bo dotyczył nas słuchaczy – osoby po 60- ce.

Osoby, które mają już na wszystko czas. I jaki będzie ten „trzeci wiek” zależy tylko od nas samych. Jak go przyjmiemy – ze złością i buntem – zgorzkniali, czy z czułością do każdej nowej zmarszczki, kolejnego siwego włosa – zadowoleni , że jeszcze jesteśmy?. Więc patrzmy na innych z uśmiechem, z duszą i sercem na dłoni, na starość jeszcze mamy czas a póki co żyjmy i dajmy żyć innym i jak najdłużej bądźmy dziećmi – nie dorastajmy.

Drugą część poprowadziła Pani mgr Lidia Kęska. Były to zajęcia ruchowe. Nie ma co opowiadać – na załączonych w galerii zdjęciach widać ile radości sprawiły te zajęcia i czy w nas jest już jesień życia – ależ skąd. Tak trzymać kochani.